Ambasada Izraela w Warszawie zawiesiła działalność! [OŚWIADCZENIE]

Ambasada Izraela w Warszawie zawiesza działalność na czas kryzysu w kraju. Jak informują dyplomaci wszystkie ich ambasady i placówki konsularne na świecie zostały zamknięte do odwołania. Powodem jest strajk dyplomatów i wojskowych attache, które mają wewnętrzny problem z Ministerstwem Finansów. Ambasada Izraela w Warszawie będzie zamknięta do odwołania.

Oświadczenie Ambasady Izraela w Warszawie
30 października 2019

Zmuszeni zostaliśmy do zawieszenia funkcjonowania naszej placówki. Wynika to z decyzji Ministerstwa Finansów Izraela, która naruszyła porozumienie podpisane pomiędzy dyplomatami, a Dyrektorem Generalnym Ministerstwa Finansów 21 lipca 2019. Decyzja ta wprowadziła jednostronną zmianę w istniejące od kilkudziesięciu lat procedury. W związku z tym Ambasada pozostanie zamknięta, usługi konsularne nie będą świadczone, a wejście na teren placówki zostanie ograniczone.

Dyplomaci izraelscy zawsze działają na rzecz dobra swojego kraju. Niestety wspomniana decyzja Ministerstwa Finansów nie pozostawia nam wyboru, ponieważ narusza podstawowe interesy Państwa Izrael. Mamy nadzieję na rychłe rozwiązanie tego kryzysu.” – napisała na swoim profilu na Facebooku Ambasada Izraela w Warszawie.

 


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.