Ambasada Rosji w Warszawie w rocznicę napaści ZSRR na Polskę publikuje zdjęcie Piłsudskiego i Goebbelsa

Dzisiaj przypada rocznica sowieckiej inwazji na Polskę. Z tej okazji w Pieniężnie rozebrano pomnik generała Czerniachowskiego, który przyczynił się do śmierci wielu żołnierzy AK. W odpowiedzi Ambasada Rosji w Warszawie opublikowała poniższe oświadczenie.

Fot. Ambasada Rosji w Warszawie / Twitter

Fot. Ambasada Rosji w Warszawie / Twitter

„Działania te strony polskiej wywołują w nas najbardziej stanowczy protest i głębokie oburzenie. Mimo że formalnie decyzja o zburzeniu pomnika została przyjęta przez władze lokalne, widzimy bezpośrednią zależność pomiędzy owym bluźnierczym czynem a tym klimatem, który tworzony jest z aktywnym udziałem oficjalnych przedstawicieli oraz czołowych polskich mediów wokół tematu wyzwolenia Polski spod okupacji hitlerowskiej przez Związek Radziecki w 1944-1945 r. Negowanie misji wyzwoleńczej Armii Czerwonej, tego niezaprzeczalnego faktu, iż to właśnie dzięki niej zapewnione zostało samo istnienie polskiego państwa narodowego i przetrwanie narodu polskiego nie tylko przeciwne jest prawdzie historycznej, lecz głęboko amoralne, obraźliwe dla świętej pamięci ponad 600 tys. żołnierzy i oficerów radzieckich, poległych podczas wyzwolenia Polski.

Wiele razy ostrzegaliśmy stronę polską, iż podobne działania godzą w najbardziej delikatne uczucia naszego narodu i nie mogą pozostać bez najpoważniejszych konsekwencji dla stosunków rosyjsko-polskich. Niestety, polscy partnerzy wolą nas nie słuchać. To jest ich wybór – wychodzimy z tego, że oni całkowicie zdają sobie sprawę z własnej odpowiedzialności za podejmowane decyzje.”

Po tym wpisie nastąpiła szybka wymiana zdań. Jeden z rosyjskojęzycznych użytkowników napisał: „kto nie pamięta o przeszłości, u tego nie ma przyszłości”. Błyskawicznie odpowiedział Polak: „Zgadza się, kto nie pamięta przeszłości, u tego nie ma przyszłości” i umieścił film przedstawiającą wspólną paradę armii ZSRR i III Rzeszy. Ambasada również nie pozostała dłużna i zamieściła zdjęcie przedstawiające Józefa Piłsudskiego i Józefa Becka z Hitlerem, Goebbelsem i Göringiem okraszając zdjęcie podpisem: „My o tym pamiętamy. Ale strona polska, jak widać nie za bardzo.”


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.