Ambasador Białorusi w Polsce zwolniony!

Alaksandr Łukaszenka podpisał dekret o zwolnieniu ambasadora Białorusi w Polsce. Akt został opublikowany dziś na białoruskim portalu prawnym. 

Ambasador Białorusi w Polsce zwolniony. Dekret dotyczący zwolnienia Uładzimira Czuszaua podpisał Alaksandr Łukaszenka, a dziś informacja została opublikowana na oficjalnym białoruskim portalu prawnym.

Uładzimir Czuszaua był ambasadorem Białorusi w Polsce od marca 2019. Przypomnijmy jednak, ambasadorzy zarówno Polski i Białorusi nie przebywali w państwach akredytacji od października 2020 roku. Wtedy zostali oni odwołani „na konsultację” do swoich krajów.

Wszystko dlatego, że w 2020 roku latem wybuchły na Białorusi masowe protesty dotyczące sfałszowania wyborów prezydenckich. Kilka miesięcy później relacje pomiędzy Polską a Mińskiem znacząco się pogorszyły. Od tej pory placówkami kierowali tzw. charge d’affaires.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.