Andrzej Duda odwiedzi UW. Obecnie trwa tam protest studentów

Przed Uniwersytetem Warszawskim trwa protest studentów. Wielu z nich trzyma w rękach tęczowe flagi. Protestują przeciwko homofobii na uczelni. Ma się tam też pojawić prezydent.

Fot. Grzegorz Bukala/REPORTER

Jak informowała „Gazeta Wyborcza” wizyta Andrzeja Dudy może być związana ze zmianą na stanowisku rektora. Od nowego roku akademickiego jest nim Alojzy Nowak. Do tej pory prezydent nie gościł jednak na inauguracjach roku.

W ramach protestu kilkadziesiąt osób zebrało się przed bramą Uniwersytetu Warszawskiego. o 14:00 miał tam również pojawić się Andrzej Duda. Studenci uważają, że placówka nie jest odpowiednim miejscem dla prezydenta.

„Protestujemy przeciwko homofobii na Uniwersytecie Warszawskim. Na tej uczelni studiują także osoby LGBT. Jest to nieakceptowalne, by polityk, który robi kampanię opartą na nienawiści, wkroczył sobie tak po prostu do naszej instytucji akademickiej i jeszcze wygłaszał przemówienie.”

-przekazał Onetowi członek Studenckiego Komitetu Antyfaszystowskiego.

Dodatkowo protest dotyczy również wczorajszych zmian w rządzie. Przemysław Czarnek został nowym ministrem edukacji narodowej. Poseł słynął z wypowiedzi krytykujących LGBT. Jego nowe stanowisko budzi również obawy wśród nauczycieli.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c