Andrzej Duda: „Rodzinom Ofiar składam wyrazy współczucia”

Do wypadku doszło około godziny 5:40 na autostradzie A4 między Jarkiem Bisaškim a Podvorec w gminie Breznica w kierunku Zagrzebia. Z drogi do rowu zjechał polski autokar, którym podróżowała pielgrzymka z Polski. Wszystkie ofiary to polscy obywatele. Kondolencje dla rodzin składa m.in. prezydent Andrzej Duda.

Fot. Warszawa w Pigułce

W związku z tragicznym wypadkiem polskiego autokaru w Chorwacji, w wyniku którego zginęło 12 osób a 34 są ranne, we współpracy z chorwackimi służbami ratowniczymi i władzami podejmujemy wszelkie możliwe działania aby pomóc naszym Rodakom. Rodzinom Ofiar składam wyrazy współczucia” – napisał na Twitterze prezydent Andrzej Duda.

Jak udało nam się ustalić autokar był na warszawskich rejestracjach. Autokar z pielgrzymką miał wyruszyć prawdopodobnie z Grodziska Mazowieckiego, gdzie dalej zmierzali do Medziugorie.

Aktualnie wiadomo, że 12 osób zginęło, a 34 zostały poważnie ranne. Są to między innymi młode osoby.

Do Chorwacji na polecenie Premiera RP Mateusza Morawieckiego i Ministra Spraw Zagranicznych Zbigniewa Raua udają się dzisiaj Minister Zdrowia Adam Niedzielski oraz Wiceminister Spraw Zagranicznych Marcin Przydacz, a także medycy i psychologowie z Zespołu Pomocy Humanitarno-Medycznej. Ambasada RP w Zagrzebiu uruchomiła infolinię + 385 148 99 414, pod którą członkowie rodzin ofiar mogą uzyskać informacje.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.