Andrzej Duda: „Zdecydowałbym się zaszczepić każdą szczepionką”

Prezydent na antenie Polskiego Radia Katowice wypowiadał się na temat procesu szczepień w Polsce. Zwrócił uwagę na kontrowersyjną szczepionkę AstraZeneca. Przyznał, że zdecydowałby się na zaszczepienie przeciw COVID-19 każdym z preparatów, które w tej chwili są podawane w Polsce.

Fot. Kobi Gideon / GPO Israel, CC BY-SA 3.0 / Wikipedia

Prezydent Andrzej Duda był dziś gościem na antenie Polskiego Radia Katowice. Rozmawiał przede wszystkim na temat trzeciej fali koronawirusa i  szczepionek, które obecnie są podawane w Polsce. Przypomnijmy, prezydent jeszcze się nie zaszczepił przeciwko COVID-19. Jak podkreśla od dawna, czeka spokojnie na swoją kolej.

Zapytany został między innymi o to, czy zgodziłby się zaszczepić preparatem koncernu AstraZeneca, który wzbudza wiele kontrowersji. Pomimo, że oficjalnie uznano, że produkt jest w pełni bezpieczny i skuteczny, wiele osób rezygnuje z otrzymania dawki tym preparatem.

„Zdecydowałbym się na zaszczepienie przeciw COVID-19 każdym z preparatów, które są w tej chwili proponowane nam w Polsce dlatego, że żaden z nich nie powoduje w jakimś istotnym stopniu bardzo negatywnych skutków.”

-oświadczył Andrzej Duda. Dodał, że wiele osób odczuwa chwilowe pogorszenie swojej kondycji fizycznej, ale trwa to zazwyczaj dzień lub dwa. I na pewno są to skutki znacznie mniej dokuczliwe i groźne niż zakażenie koronawirusem.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c