Andrzej „Piasek” Piaseczny weźmie ślub z partnerem? Zabrał głos w tej sprawie

Andrzej Piaseczny zrobił coming out i przyznał, że jest gejem. Udzielił ostatnio wywiad o którym zrobiło się dość głośno.

Autorstwa Fryta 73 from Strzegom (Wikimedia Commons account: Fryta73) – Andrzej Piaseczny „Piasek”, CC BY-SA 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=76547622

Andrzej Piaseczny jest w związku z mężczyzną. Ponadto jest osobą wierzącą. W programie Moniki Olejnik w TVN24 mówił wprost, że chciałbym poślubić swojego partnera. Dodał, że nie zamierza starać się o adopcje dzieci.

Temat powrócił w rozmowie z „Vivą”, która chciała poznać plany piosenkarza.

Tydzień temu oglądałem wywiad z panią pastor kościoła protestanckiego, która mówiła, że w swoim kościele błogosławi jednopłciowe pary. W obliczu polskiego prawa nic to nie znaczy, ale ona błogosławi. Od niedawna wystarczy wyjechać do Czech, żeby być gościem na ślubie dwóch facetów lub dwóch kobiet. Chciałbym, żeby ludzie, którzy potrzebują takiego błogosławieństwa, mogli je dostać. Czy ja go potrzebuję? Wierzę w Boga, więc… I niech to wystarczy – mówi.

Artysta jest katolikiem, a Kościół nie udziela błogosławieństwa czy sakramentu osobom jednej płci. Wypowiedź brzmi enigmatycznie i na razie piosenkarz nie dał jednoznacznej odpowiedzi,


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c