Anomalie pogodowe! W przyszłym tygodniu nawet do 22 stopni na plusie [MAPA]

Na przełomie października i listopada spodziewany jest powrót bardzo ciepłej aury do Polski. Temperatury mogą przekroczyć nawet 22 stopnie.

„Imponująco na mapach prognostycznych modelu GFS prezentuje się spodziewana na przyszły tydzień anomalia temperatury powietrza na wysokości izobarycznej 850 hPa (tj. 1,5 km n.p.g.)! Prognozy numeryczne już od pewnego czasu podtrzymują scenariusz z dynamicznym spływem bardzo zimnych mas powietrza nad Europą Zachodnią oraz przejściowo północną częścią Afryki, gdzie pojawiłyby się korzystne warunki do występowania opadów śniegu. Tymczasem w pasie od południowej po środkową część kontynentu europejskiego, w tym także Polskę możliwe są dynamiczne napływy ciepłego powietrza, które mogą być „pompowane” przez aktywne układy niskiego ciśnienia znad basenu Morza Śródziemnego oraz Europy Zachodniej. Czyżby więc na przełomie października i listopada szykował się powrót babiego lata z bardzo wysokimi wartościami temperatury powietrza mogącymi osiągać i przekraczać nawet 18 °C/22 °C?” – pisze na swoim fanpage Grzegorz Zawiślak – Polish Storm Chaser


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c