Apteki wcale nie zyskują na koronawirusie. Zaskakujące analizy

Jak wynika ze słów prezesa PEX PharmaSequence, choć wydawać się mogło, że apteki zyskają na COVID-19, obroty placówek bardzo spadły. 

Fot. Pixabay

Wydawałoby się, że w czasie pandemii większe zainteresowanie będzie w aptekach. Ludzie chętniej będą kupować leki, aby chronić się przed chorobami. Jak się okazuje, nie znajduje to wcale pokrycia w liczbach. Obroty aptek spadają.

W ubiegłym roku kiedy rozpoczął się sezon jesienny, a z nim grypa, można było zauważyć znaczący przyrost sprzedaży leków na przeziębienie. Jak zaznacza w rozmowie z „Rzeczpospolitą” Jarek Frąckowiak, prezes PEX PharmaSequence, w  połowie września 2019 apteki zarobiły bardzo dużo na przygotowaniach Polaków do chorób. W tym roku jest zupełnie inaczej. W marcu faktycznie zainteresowanie lekami wzrosło. Ale na tym się skończyło. Teraz oprócz pytań o szczepionki, niewiele osób zgłasza się do aptek.

„Jaki ten rok może się okazać dla branży aptecznej? Wartość rynku aptecznego na koniec 2020 r. może przekroczyć 37 mld złotych i będzie o 0,1 procent niższa od zeszłorocznej, a wartość refundacji spadnie o 1,7 procent, do 9,3 mld złotych”

-informuje firma PEX PharmaSequence.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c