Archidiecezja warszawska odwołuje procesje 1 listopada!

Jak informuje archidiecezja warszawska, w uroczystość Wszystkich Świętych nie odbędą się tradycyjne procesje na cmentarze. Będą jedynie msze święte w kościołach, z zachowaniem odpowiednich środków bezpieczeństwa.

Biuro prasowe archidiecezji przekazało, że 1 listopada odwołane są tradycyjne procesje na cmentarzach. Nie będą one miały miejsca między innymi na Cmentarzu Powązkowskim, Cmentarzu Wawrzyszewskim czy Wólce Węglowej.

Odbędzie się natomiast procesja żałobna do krypt 2 listopada. O godzinie 18:00 w archikatedrze św. Jana Chrzciciela poprowadzi ją metropolita warszawski. Modlitwy odbędą się za zmarłych prezydentów, książąt mazowieckich czy arcybiskupów warszawskich. O 19:00 będzie miała miejsce msza za wszystkich zmarłych.

Trzeba jednak pamiętać o zachowaniu odpowiednich środków bezpieczeństwa. W kościołach jest nakaz zachowania dystansu – 7 metrów kwadratowych na jedną osobę. W archikatedrze jest limit 200 osób. Warto też pamiętać o dezynfekcji i obowiązku zakrywania ust i nosa.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c