Archidiecezja Warszawska wydała komunikat dotyczący wizyt duszpasterskich!

Archidiecezja Warszawska podjęła decyzję w spawie tegorocznej kolędy. W rozmowie z radiem RDC rzecznik archidiecezji przekazał jakie są brane pod uwagę możliwości wizyt duszpasterskich w tym roku. 

Fot. Pixabay

Ze względu na pandemię koronawirusa odwoływane są wizyty duszpasterskie w wielu miejscach w Polsce. Część przenosi je na inny termin, inni oferują zamiast spotkań, msze za parafian. Jak dowiedziało się radio RDC, Archidiecezja Warszawska poinformowała, że w stolicy o kolędzie i ewentualnej jej formie w tym roku zadecydują proboszczowie poszczególnych parafii.

W rozmowie z radiem rzecznik Archidiecezji Warszawskiej, ks. Przemysław Śliwiński przekazał, że parafie będą miały do wyboru trzy możliwości. Pierwsza z nich to zaproszenie mieszkańców np. konkretnego bloku na wspólną mszę świętą. Wszystko oczywiście w ramach zachowania odpowiednich środków bezpieczeństwa takich jak dystans, maseczki i dezynfekcja. Druga forma to kolęda na zaproszenie, a więc to rodziny zdecydują czy chcą poprosić księdza do domu. Trzecią formą jest forma tradycyjna. Jak podkreśla rzecznik, istnieją również małe, wiejskie parafie, gdzie możliwe jest zorganizowanie wszystkiego bez zmian, w bezpiecznych warunkach.

Kilka dni temu diecezja Warszawsko-Praska przekazała, że w tym roku wstrzymuje wizyty duszpasterskie. Informacja o tym czy w roku 2021 księża odwiedzą swoich wiernych będzie przekazana w późniejszym czasie, w zależności od dalszego przebiegu koronawirusa w kraju.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c