Arcybiskup o Strajku Kobiet: „Miało to charakter demoniczny”

Arcybiskup Marek Jędraszewski wypowiedział się na temat ogólnopolskich protestów kobiet, które nie zgadzają się z wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji. Jego zdaniem demonstracje usiłowały przekreślić to co jest wpisane w naturę kobiet i miały one charakter demoniczny.

Fot. Łukasz / Warszawa w Pigułce

Od października wciąż trwają w całym kraju protesty kobiet, które nie zgadzają się z wyrokiem Trybunały Konstytucyjnego, który uważa, że aborcja jest niezgodna z Konstytucją. Polacy w wielu miastach wychodzą na ulicę okazując solidarność i walkę o wolność. Nie wszystkim się to podoba. Szczególnie przeciwnikami strajków jest partia Prawo i Sprawiedliwość oraz duchowni.

W wywiadzie z „Do rzeczy” abp Marek Jędraszewski skomentował zachowanie podczas protestów. Jego zdaniem kobiety, które brały i wciąż biorą w nich udział próbują odrzucić to co jest wpisane w naturę kobiet. Uważa, że obrazy, które widział w mediach ukazujące to co działo się na ulicach polskich miast miały w sobie tyle złości, zaciętości i nienawiści, której dawno nie widział.

„Teraz głównie słowna przemoc zwracała się przeciwko nienarodzonym jeszcze dzieciom i przeciwko tym, którzy odważyli się bronić ich życia. Demonstrujący domagali się dla siebie prawa do zabijania całkowicie niewinnych i bezbronnych istot! To mogło przytłaczać, to mogło budzić przerażenie

-dodał. Zaniepokojony jest również faktem, że w strajkach biorą udział nie tylko kobiety i młodzież, ale również dzieci, a w końcu jest to walka o prawo do zabijania niewinnych nienarodzonych istot. Arcybiskup Jędraszewski nie ukrywa, że uważa to za szczególne okrucieństwo.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c