Pobił i okradł swojego 92-letniego ojca

Policjanci z Posterunku Policji w Wiązownie zatrzymali 57-latka, podejrzanego o znęcanie się nad swoim 92-letnim ojcem. Jak wynika z policyjnych ustaleń, już od dłuższego czasu używając przemocy fizycznej i psychicznej, wymuszał on na starszym ojcu różne kwoty pieniędzy. Zatrzymany jeszcze dziś trafi do aresztu.

Fot. KSP

Fot. KSP

Mundurowi zatrzymali 57-letniego mieszkańca Wiązowny, po tym jak używając przewagi fizycznej pobił on swojego ojca i zabrał mu 300 zł.

Do zdarzenia doszło dwa dni temu, a interweniujący w tym domu miejscowy dzielnicowy zwrócił uwagę na liczne ślady pobicia u 92-latka. Ponadto znał sytuację tej rodziny w ramach prowadzonej procedury „Niebieska karta”, gdyż rodzina ta od dawna pozostawała w zainteresowaniu policji.

Policjanci z Wiązowny zdecydowali się na natychmiastowe zatrzymanie 57-letniego syna poszkodowanego. Materiały w tej sprawie trafiły do otwockiej prokuratury, która wobec zatrzymanego złożyła wniosek o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu.

Sąd przychylił się do złożonego wniosku i jeszcze dziś przed południem, mężczyzna na najbliższe trzy miesiące trafi do jednego z warszawskich aresztów. Przestępstwo znęcania się nad osobą najbliższą zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 5.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.