Arkadia przerywa milczenie. Skomentowali atak nożownika

Na Arkadię spadła fala krytyki za zachowanie ochrony. Arkadia w komentarzu odpowiedziała na wszystkie zarzuty i przedstawia, jak z ich perspektywy wyglądało zdarzenie.

Fot. Łukasz / Warszawa w Pigułce

Użytkownicy podnosili, że ochrona działała zbyt opieszale i nie zrobili nic, by zapobiec atakowi mężczyzny. Internauci dodają, że mężczyzna nie został przez ochronę zatrzymany po zdarzeniu.

„Zdarzenie, o którym mowa rozpoczęło się od kłótni pomiędzy postronnymi mężczyznami i w naszej ocenie, miało wyłącznie charakter chuligański” – podkreśla centrum handlowe.

„Na miejscu zdarzenia natychmiast pojawiła się ochrona, która widząc zagrożenie, wezwała posiłki w postaci interwencyjnej grupy ochroniarzy (w tym ochrony nieumundurowanej), oraz skupiła się na zapewnieniu bezpieczeństwa postronnym klientom Centrum. Jednocześnie wezwano Policję i Pogotowie Ratunkowe. Poszkodowanym w zdarzeniu pierwszej pomocy udzielili pracownicy ochrony jeszcze przed przyjazdem służb medycznych. Wszelkie materiały, w tym zapis kamer monitoringu, mogące pomóc w śledztwie zostały zabezpieczone i przekazane Policji.
Pragniemy poinformować, że dyrekcja Westfield Arkadia wraz z przedstawicielami agencji ochrony dokładnie analizują całość zdarzenia, aby zminimalizować ryzyko wystąpienia podobnych zdarzeń w przyszłości” – wyjaśniają przedstawiciele galerii handlowej.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c