Arktyczne powietrze zmierza do Warszawy. Pojawią się mrozy, możliwy śnieg

Poza uciążliwą mgłą, jesienna pogoda jest dla nas łaskawa. Prognozy mówią jednak o ochłodzeniu i mrozie, a te długoterminowe także o śniegu.

Fot. Shutterstock

Ciepła pogoda nie opuści nas do końca weekendu. W niedzielę będzie słonecznie z temperaturą maksymalną 19 stopni Celsjusza.

Arktyczne powietrza nadejdzie do nas w poniedziałek i wtedy też zacznie się ochładzać. W poniedziałek temperatura nie przekroczy 10 stopni i będzie systematycznie spadała, by osiągnąć w czwartek 4 stopnie.

„W pierwszych dniach listopada przy zaledwie 2-3 stopniach w ciągu dnia i lekkim mrozie w nocy, miejscami na północy i wschodzie kraju deszcz może przechodzić w deszcz ze śniegiem i sam śnieg. Po raz pierwszy w tym sezonie delikatnie zabielą się krajobrazy, zwłaszcza na Kaszubach, Mazurach, Suwalszczyźnie i Podlasiu” – pisze twojapogoda.pl.

To, czy prognozy się sprawdzą zależy od wielu czynników, ale meteorolodzy powoli utwierdzają się w przekonaniu, że nadchodzi mróz i spadnie śnieg. Czy tak rzeczywiście będzie przekonamy się już za dwa tygodnie.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.