Astra Zeneca: SĄ REKOMENDACJE Europejskiej Agencji Leków. Zbadano działania niepożądane

Jest rekomendacja Europejskiej Agencji Leków w sprawie Astra Zeneca. Zbadano przypadki wystąpienia działań niepożądanych.

Fot. Shutterstock

„Jest to bezpieczna i skuteczna szczepionka. Zalety (…) przeważają nad negatywnymi efektami” – stwierdziła Agencja. Organizacja dodała, że nie należy wiązać preparatu z generalnym wzrostem ryzyka dotyczącym zakrzepowo-zatorowych. Agencja wyjaśniła też, że rzeczywiście wystąpiło kilka nietypowych zdarzeń, które poddano wnikliwym ekspertyzom i badaniom. Nie udało się ich wyjaśnić i agencja nie jest w stanie definitywnie wykluczyć powiązania pomiędzy niebezpiecznymi zdarzeniami zdrowotnymi, a szczepionką.

Komitet rekomenduje, by zwiększyć świadomość na temat tych zdarzeń i zawrzeć informację przy opisie produktu. Trzeba też będzie dostarczyć informacje zaszczepionym i tym, którzy będą się szczepić. Agencja zastrzegła, że nadal będą prowadzone badania, aby wyjaśnić te rzadkie przypadki.

Szczepienia preparatem Astra Zeneca zawieszono w wielu krajach na całym świecie. Polski rząd stoi na stanowisku, że objawy niepożądane w przypadku tej szczepionki są tak nieliczne, że nasz kraj będzie kontynuował podawanie preparatu. Dodatkowo czekano na oficjalne stanowisko Europejskiej Agencji Leków.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c