AstraZeneca jednak mniej skuteczna? Firma przekazała nowe informacje!

AstraZeneca przekazała, że wskaźnik skuteczności jej szczepionki jest niższy niż początkowo deklarowano. Obecnie wynosi ona około 76 procent. Wcześniej mówiono o 79 procentowej skuteczności.

Fot. Pexels

Koncern AstraZeneca poinformował, że wskaźnik szczepionki, którą wyprodukował jest nieco niższy niż początkowo zakładano. Początkowo firma twierdziła, że skuteczność jej produkty wynosi 79 procent. Jak się okazuje, w tej chwili jest ona na poziomie 76 procent.

Korekta jest wynikiem nowych analiz amerykańskich naukowców. Badania opierały się na 190 infekcjach wśród ponad 32 tys. chętnych w Stanach Zjednoczonych, Peru i Chile. Dodatkowo, AstraZeneca przekazała, że w ciągu najbliższych tygodni firma planuje wystąpić o pozwolenie na stosowanie preparatu w Stanach Zjednoczonych w sytuacji wyjątkowej.

„Główna analiza jest zgodna z naszą wcześniej wydaną analizą okresową i potwierdza, że nasza szczepionka przeciwko COVID-19 jest wysoce skuteczna u dorosłych”

-dodaje jednak koncern. AstraZeneca przypomniała też, że szczepionka jest w 100 procentach skuteczna w ochronie przed ciężkim przebiegiem choroby, a także ma 85 procent skuteczności u dorosłych w wieku powyżej 65 lat. Dla porównania, wskaźnik skuteczności dla szczepionek firm Pfizer czy Moderna wynosi około 95 procent.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c