AstraZeneca jest gotowa odstąpić licencję na szczepionkę przeciwko COVID-19!

Koncern AstraZeneca przekazał, że jest gotowy na to, aby odstąpić licencję na produkcję swojej szczepionki przeciwko koronawirusowi. Miałoby to spowodować znaczne przyspieszenie produkcji, a tym samym przyspieszenie dostaw. 

Prezes włoskiego oddziału AstraZeneca przekazał dziś informację, że firma jest gotowa odstąpić licencję na produkcję szczepionki przeciwko COVID-19. Jak tłumaczy, aby produkcja mogła zostać zwiększona, koncern potrzebuje partnera, który będzie zarządzać procesem i wytwarzać dziesiątki milionów dawek szczepionki miesięcznie. Tylko dzięki temu prace mogłyby zostać przyspieszone.

Lorenzo Wittum zaznaczył, że kierowane są już działania w tym kierunku. Póki co jednak nie wiadomo, kto miałby zajmować się produkcją preparatu.

Jak dodał, AstraZeneca jest w stałym kontakcie z Agencją Leków we Włoszech w sprawie ewentualnego wyrażenia zgody na podanie preparatu seniorom powyżej 65 roku życia. Tłumaczy, że analizy pochodzące między innymi ze Szkocji wskazują, że szczepionka może być stosowana również u osób w tym wieku.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c