AstraZeneca komentuje oświadczenie EMA w sprawie szczepionki!

Koncern AstraZeneca wydał oświadczenie, że jest zadowolony z przyjęcia wniosków europejskich organów regulacyjnych w sprawie bezpieczeństwa swojej szczepionki przeciw COVID-19. Wcześniej Europejska Agencja Leków przekazała, że preparat jest w pełni bezpieczny i skuteczny. 

Fot. Shutterstock

AstraZeneca od pewnego czasu wzbudza wiele kontrowersji. Wiele krajów zdecydowało się wycofać ze stosowania tego preparatu. Również w Polsce, pomimo, że szczepionka jest podawana pacjentom, wiele osób nie przychodzi na umówiony termin z obawy przed ewentualnymi skutkami ubocznymi.

Wczoraj odbyła się konferencja prasowa Europejskiej Agencji Leków, podczas której dyrektor Emer Cook poinformowała, że szczepionka jest w pełni bezpieczna i skuteczna, a jej zalety związane z ochroną społeczeństwa przed wirusem przeważają nad ryzykiem. Po tym komunikacie wiele państw zdecydowało się wznowić szczepienia.

Swoje zadowolenie wyraziła również sama AstraZeneca. W opublikowanym późnym wieczorem oświadczeniu brytyjsko-szwedzka firma farmaceutyczna zaznaczyła, że bezpieczeństwo jest najważniejsze i cieszy się z decyzji organów regulacyjnych, które potwierdziły korzyści ze stosowania tej szczepionki.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c