AstraZeneca odwołuje spotkanie z UE! Konflikt coraz większy!

Brytyjski koncern AstraZeneca już jakiś czas temu wpadł w konflikt z  przedstawicielami Unii Europejskiej. Problem okazał się tak duży, że właśnie firma odwołała zaplanowane na wieczór spotkanie. 

Fot. Shutterstock / Warszawa w Pigułce

W ubiegłym tygodniu AstraZeneca przekazała, że produkcja szczepionek dostarczonych do UE będzie poniżej zobowiązań wynikających z umowy. Teraz Komisja Europejska domaga się bardziej szczegółowych informacji na temat przewidywanego 60% obniżenia dostaw szczepionek przez firmę w pierwszym kwartale 2021 roku.

Jak informuje „Politico” i agencja Reutera, w poniedziałek miały miejsca dwa spotkania komitetu sterującego ds. szczepionek, w którym uczestniczyli urzędnicy Unii Europejskiej, przedstawiciele państw członkowskich, a także brytyjski koncern AstraZeneca. Spotkanie nie odbyło się w miłej atmosferze, do tego stopnia, że dziś firma odwołała zaplanowane na wieczór kolejne spotkanie.

AstraZeneca przekazała, że zostanie wydane specjalne oświadczenie, w którym zostaną udzielone wszelkie odpowiedzi na postawione spółce pytania. Jeszcze wczoraj dyrektor generalny AstraZeneca Pascal Soriot zapowiedział jedynie, że koncern „nie ma zobowiązania umownego z UE, a jedynie dołoży wszelkich starań” aby dostarczyć szczepionkę na COVID-19. Urzędnicy UE nie kryją zdenerwowania i nie potrafią zrozumieć decyzji koncernu farmaceutycznego.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c