AstraZeneca. Są nowe wyniki badań nad skutecznością i bezpieczeństwem szczepionki!

Najnowsze badania przeprowadzone w Stanach Zjednoczonych potwierdziły, że szczepionka koncernu AstraZeneca jest skuteczna i bezpieczna. Ma 79% skuteczności w zapobieganiu objawowej postaci COVID-19 i 100% ochrony przed ciężkim przebiegiem choroby. 

Fot. Shutterstock

Według najnowszych wyników badań, szczepionka opracowana przez koncern AstraZeneca ma 79 procent skuteczności w zapobieganiu objawowej postaci zakażenia wirusem SARS-CoV-2 i aż w 100 procentach chroni przed jej ciężkim przebiegiem i hospitalizacją.

Badania zostały przeprowadzone w Stanach Zjednoczonych, Peru i Chile, a w testach klinicznych udział wzięło ponad 32 tysiące chętnych ze wszystkim grup wiekowych i etnicznych. Co istotne, około 20% wszystkich osób było w grupie powyżej 65 roku życia, a około 60% cierpiało na schorzenia zwiększające ryzyko ciężkiego przebiegu choroby.

Analizy więc jedynie potwierdziły poprzednie zapewnienia, szczepionka jest nie tylko skuteczna, ale i bezpieczna. Szczególnie uważnie przeanalizowano również dane dotyczące ryzyka powstawania zakrzepów krwi, co w ostatnim czasie było powodem wielu rozmów i objaw związanych ze stosowaniem preparatu. U ponad 21,5 tys. badanych pod tym kątem uczestników testów nie stwierdzono zwiększonego ryzyka powstawania zakrzepów. Podczas prób klinicznych nie odnotowano także żadnego przypadku zakrzepicy zatok żylnych mózgu.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c