AstraZeneca wydaje oświadczenie ws. skutków ubocznych!

Koncern AstraZeneca wydał oświadczenie dotyczące skutków ubocznych u pacjentów po otrzymaniu ich dawki preparatu. To reakcja na wstrzymanie szczepień w kilku krajach Unii Europejskiej. 

W ostatnim czasie pojawiło się coraz więcej informacji o skutkach ubocznych po otrzymaniu szczepionki firmy AstraZeneca. Chodziło przede wszystkim o pojawiające się zakrzepy krwi. Wiele Państw zaniepokoiły zgony, które nastąpiły w ciągu kilku dni po podaniu preparatu. Nie ma jednak oficjalnych informacji, aby były one wywołane bezpośrednio szczepionką.

Mimo to, coraz więcej krajów wycofuje się ze stosowania szczepionki AstraZeneca lub czasowo zawiesza dostawy, tłumacząc, że ten krok podjęty jest ze względu na ostrożność. Teraz sam koncern zabrał głos w sprawie. Opublikowane zostało specjalne oświadczenie, w którym firma zapewnia o bezpieczeństwie szczepionki.

„Dogłębna analiza nie wykazała, że istnieje zwiększone ryzyko wystąpienia zatorowości płucnej, zakrzepicy żył głębokich czy trombocytopenii niezależnie od grupy wiekowej, płci, partii podanej szczepionki czy kraju.”

-tłumaczy AstraZeneca. Firma zebrała dane ponad 17 mln przypadków osób z Wielkiej Brytanii i UE, które otrzymały szczepionkę.

W Polsce póki co szczepienia preparatem wciąż trwają. Jak podkreślają przedstawiciele rządu, na razie nie ma mowy o wstrzymaniu szczepień AstraZenecą.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c