Atak chłodu w Polsce! Jak długo się utrzyma?

Synoptycy ostrzegają przed atakiem chłodu. Już dziś temperatura mocno się zmieni, będzie zimno, deszczowo i wietrznie. Miejscami pogoda będzie nieprzyjemna  jak w listopadzie. 

Fot. Warszawa w Pigułce

W tym tygodniu do Polski napłynie bardzo zimne powietrze. Odpowiedzialny za to jest potężny wyż, który rozbudowuje się na północ Europy. Pod koniec tygodnia od Skandynawii po Rosje będziemy mieli do czynienia z ogromnym wałem wyżowym. W tym samym czasie na południu i południowym wschodzie Starego Kontynentu znajdą się układy niskiego ciśnienia. Dlatego temperatura drastycznie spadnie.

Już dziś w wielu miejscach na termometrach nie zobaczymy więcej niż kilkanaście stopni. Pojawi się też nieprzyjemny wiatr. Najbardziej jednak odczujemy ochłodzenie w sobotę, kiedy temperatura nie przekroczy 11-13 stopni Celsjusza. Pojawia się wtedy też opady deszczu, a nawet burze.

Według zapowiedzi synoptyków ochłodzenie potrwa do środy. Przez te wszystkie dni temperatura będzie oscylować w granicach 10 stopni Celsjusza.  Zimne będą dni, ale również noce. W większości kraju w nocy termometry nie pokażą powyżej 5 stopni, miejscami odnotujemy nawet 0 stopni Celsjusza, a przy gruncie pojawią się przymrozki.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c