Atak hakerów. Mogą zmienić ofertę programową!

Canal+ przestrzega swoich klientów przed hakerami, którzy mogą zmienić ofertę programową użytkownika. Firma zaobserwowała próby uzyskania nieautoryzowanego dostępu do kont osób korzystających z ich usług.

Fot. Warszawa w Pigułce

Klienci Canal+ otrzymali ostrzeżenie w sprawie ataków hakerów. Firma zauważyła próby uzyskania nieautoryzowanego dostępu do kont użytkowników w Strefie. W ten sposób może między innymi dojść do zmiany oferty programowej bądź innych naruszeń.

Firma zaapelowała, aby stosować różne loginy i hasła w poszczególnych aplikacjach i usługach. Warto też je często zmieniać i pamiętać, aby były one silne. Ważne też, aby nie podawać nikomu swoich danych do logowania ani nie wchodzić w nieznane, podejrzane linki. Canal+ przedstawił też zestawienie najlepszych programów, które zapewniają ochronę danych i prywatność. Dzięki temu komputery i telefony będą bezpieczniejsze.

W ostatnim czasie, to już kolejne próby oszustw w sieci. Również klienci banków otrzymują komunikaty dotyczące prób dostania się na rachunek. Złodzieje najczęściej dzwonią i podszywają się pod pracowników banków. Zalecają pobrać oprogramowanie, które poźniej okazuje się być fałszywą aplikacją, służącą do wyłudzenia danych.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c