Atak hakerski na CD Projekt. Hakerzy mają kody źródłowe Cyberpunka 2077!

Przejęliśmy kody źródłowe Cyberpunka 2077, Wiedźmina 3, Gwinta i specjalnej, jeszcze nie wypuszczonej wersji Wiedźmina 3. Do tego mamy wszystkie wasze dokumenty, dotyczące relacji inwestorskich, HR, administracyjnych czy księgowych. Wasze serwery zostały przez nas zakodowane, choć pewnie odzyskacie wszystko z backupów” – napisali hakerzy na serwerach CD Projekt Red. Teraz firma ma 48 godzin na skontaktowanie się z hakerami, inaczej kody źródłowe wypłyną do internetu.

Fot. Warszawa w Pigułce

Nie spełnimy ich żądań i nie będziemy z nimi negocjować jednocześnie zdając sobie sprawę, że może to doprowadzić do wycieku strzeżonych danych. Podejmujemy niezbędne kroki, by załagodzić konsekwencje tego oświadczenia, i dotrzeć do podmiotów, których dotyczy wyciek danych. Wczoraj odkryliśmy, że staliśmy się ofiarą cyber-ataku z powodu naruszenia bezpieczeństwa niektórych naszych systemów wewnętrznych. Nieznany sprawca uzyskał nieautoryzowany dostęp do sieci wewnętrznej, zebrał pewne dane należące do grupy kapitałowej CD PROJEKT i zostawił notatkę z żądaniem okupu, którą zdecydowaliśmy się upublicznić. Mimo, że niektóre urządzenia w naszej sieci zostały zaszyfrowane, kopie zapasowe pozostały nietknięte. Zabezpieczyliśmy infrastrukturę IT i rozpoczęliśmy proces przywracania danych.” – informuje CD Projekt

 


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c