Atak nożem w warszawskiej szkole! Jedna osoba ranna

Wstrząsający incydent miał miejsce w XIII Liceum Ogólnokształcącym im. płk Leopolda Lisa-Kuli na warszawskim Targówku. W trakcie przerwy międzylekcyjnej doszło do bijatyki między dwoma 15-letnimi uczniami. Jeden z nich wyciągnął nóż.

Fot. Warszawa w Pigułce

Z informacji przekazanych przez kom. Paulinę Onyszko z komendy policji na Targówku wynika, że rany zadane przez nastolatka nie były na tyle poważne, aby wymagały hospitalizacji. Mimo to, interweniowały służby ratunkowe i policja.

To nie jest odosobniony przypadek. Kilka dni wcześniej, 29 listopada, w Zespole Szkół Powiatowych w Kadzidle doszło do podobnego ataku. Tamtejszy napastnik, 18-letni uczeń, zaatakował inne  osoby uczestniczące w zajęciach, raniąc trzech innych uczniów. Po ataku uciekł z miejsca zdarzenia, a obława trwała kilkadziesiąt minut. Udało się go jednak znaleźć i zatrzymać.

Te dwa incydenty są kolejnymi w serii niepokojących zdarzeń, które wskazują na rosnący problem przemocy wśród młodzieży, szczególnie w środowisku szkolnym. W obu przypadkach, zastosowanie ostrego narzędzia podczas konfliktu między uczniami podnosi pytania o bezpieczeństwo w szkołach oraz o metody radzenia sobie z agresją wśród młodzieży.

Niezależny portal Warszawa w Pigułce. Wydawca i właściciel: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]
Copyright © 2023 Niezależny portal warszawawpigulce.pl  ∗  Wydawca i właściciel: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]