Atak zimy w marcu! Kiedy do Polski w końcu zawita wiosna?

W ostatnich dniach pogoda jest bardzo zmienna. Wiele osób niecierpliwie czeka już na wiosnę. Szczególnie, że w tym roku zima dała się we znaki. Nie mam jednak dobrych wiadomości, kolejny atak zimy jeszcze przed nami!

Fot. Shutterstock

Po raz kolejny przekonujemy się, że powiedzenie „w marcu jak w garncu” w tym roku wyjątkowo się sprawdza. Jeszcze wczoraj mieliśmy do czynienia z dość wysoką jak na tę porę roku temperaturą, a już dziś znów odczuwamy chłodniejsze powietrze.

Wiele osób zadaje sobie pytanie, kiedy do Polski na dobre zawita wiosna. Ta astronomiczna już niedługo, bo 21 marca. Jednak czy wtedy już faktycznie ją odczujemy? Niestety, nic na to nie wskazuje. Synoptycy zapowiadają kolejny atak zimy! Od 17 marca do Polski ma zawitać arktyczna masa powietrza, która przyniesie duże ochłodzenie.

Na prawdziwą wiosnę, według wstępnych prognoz pogody długoterminowej, możemy liczyć dopiero na przełomie marca i kwietnia. Pogoda ma również dopisać na Wielkanoc.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c