Atakował na Bielanach, Żoliborzu i Ochocie. Swoim ofiarom pryskał gazem pieprzowym w twarz

Łącznie pięć zarzutów, w tym za usiłowanie rozboju oraz uszkodzenie ciała, usłyszał w prokuraturze mężczyzna zatrzymany przez kryminalnych z Bielan. 33-latek atakował na Bielanach, Żoliborzu i Ochocie. Swoim ofiarom pryskał gazem pieprzowym w twarz. Zatrzymany, decyzją sądu, został aresztowany na okres trzech miesięcy.

Fot. KSP

Do komendy na Bielanach wpłynęły zgłoszenia od osób pokrzywdzonych przez nieznanego im mężczyznę. Sprawca miał działać zawsze w ten sam sposób. Podjeżdżał rowerem do swoich ofiar, pryskał im gazem pieprzowym w twarz, a następnie próbował zabrać telefony komórkowe.

Bielańscy policjanci z wydziału kryminalnego w wyniku pracy operacyjnej zebrali wszelkie informacje, które pozwoliły na ustalenie osoby podejrzanej o przestępstwa. Ze zgromadzonego przez nich materiału wynikało, że napastnikiem może być 33-letni mieszkaniec Warszawy.

Mężczyzna kilka dni temu został zatrzymany i doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał łącznie pięć zarzutów, w tym za usiłowanie rozboju oraz uszkodzenie ciała. Śledczy prowadzący sprawę wystąpili z wnioskiem o areszt dla zatrzymanego. Decyzją sądu mężczyzna został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy. 33-latkowi grozi teraz kara do 12 lat pozbawienia wolności.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.