Autokwarantanna przed Bożym Narodzeniem? Minister nie wyklucza takiej możliwości

Adam Niedzielski, minister zdrowia, przekazał, że w niektórych państwach zachodnich stosuje się tzw. autokwarantannę przed świętami Bożego Narodzenia. Na czym ona polega i czy w Polsce może się pojawić?

Fot. Shutterstock

Podczas piątkowego programu „Sprawdzam” na antenie TVN24 gościem był minister zdrowia. Adam Niedzielski przekazał, że w niektórych krajach na zachodzie popularna jest autokwarantanna, która pojawia się przed świętami Bożego Narodzenia. Wiele państw zdecydowało się ją wprowadzić i polega na siedmiodniowej izolacji przed okresem świątecznym, aby w wigilie móc bezpiecznie uczestniczyć w spotkaniu rodzinnym.

Jak skomentował Adam Niedzielski, polski rząd również myśli o tym rozwiązaniu. Dodał, że ewentualne informacje będą podawane na bieżąco i jeśli władza zdecyduje się na taki krok, zostaną przekazane dokładnie instrukcje dotyczące takiej ewentualności.

Przypomnijmy, że do 27 grudnia obowiązuje limit osób podczas spotkań. Dotyczy to zatem również świąt Bożego Narodzenia. Jedna rodzina może zaprosić do siebie jedynie pięć osób. Dodatkowo, w wigilię aby zminimalizować ryzyko zakażenia i uniknąć tłumów w sklepach, nie będą obowiązywać godziny dla seniora.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c