Autostrada w Polsce w czołówce najdroższych dróg na świecie!

Firma ubezpieczeniowa Budget Direct wzięła pod lupę opłaty drogowe na całym świecie. Jak się okazuje, autostrada A2 znalazła się w zestawieniu tych najdroższych!

Fot. Pixabay

Budget Direct, firma ubezpieczeniowa z Australii, postanowiła przyjrzeć się opłatom za przejazdy drogowe na całym świecie. Dane zostały zebrane ze stycznia 2021 roku. W zestawieniu nie zabrakło również polskiego reprezentanta. Jest nim autostrada A2, zarządzana przez spółkę Autostrada Wielkopolska. 

Fragment drogi znalazł się na 10 miejscu rankingu, a więc dość wysoko. Chodzi dokładnie o odcinek Konin-Świecko, który mierzy łącznie 268 kilometrów. Koszt przejazdu drogą wynosi aż 87 złotych. 

Na pierwszym miejscu zestawienia znalazła się Pennsylvania Turnpike w USA. Za przejazd nią trzeba zapłacić równowartość 93,24 euro. Jednak odcinek ten ma prawie 580 kilometrów. Natomiast w przypadku alpejskiej drogi High Alpine Road, która ma zaledwie 47 kilometrów, należy zapłacić 37,50 euro! Są jednak niewątpliwe plusy takiej podróży. Droga ta jest niezwykle urokliwa, a do tego najwyżej położona w Austrii. Piękne widoki gwarantowane!


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c