Awantura na drodze. Jeden z kierowców wyjął pistolet

Policjanci z Woli zatrzymali mężczyznę, który jest podejrzany o groźby przedmiotem przypominającym broń. Z ustaleń wynika, że pomiędzy kierowcami doszło do utarczki słownej w związku z ograniczoną możliwością wyminięcia się na ulicy. Wówczas 31-latek wyjął ze schowka pistolet gazowy i skierował go wobec pokrzywdzonego. Funkcjonariusze zabezpieczyli pistolet gazowy. 31-latek usłyszał już zarzut za popełnione przestępstwo. Za ten czyn grozi kara do 2 lat więzienia.

Fot. Komenda Rejonowa Policji Warszawa Wola

Do wolskich policjantów wpłynęło zgłoszenie dotyczące gróźb przedmiotem przypominającym broń. Sprawą od razu zajęli się policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko życiu i zdrowiu.

Z ustaleń wynika, że pomiędzy pokrzywdzonym, a mężczyzną poruszającym się pojazdem marki skoda doszło na ulicy do utarczki słownej, która spowodowana była ograniczoną możliwością wyminięcia się pojazdów na ulicy. W pewnym momencie kierujący skodą miał wyjąć ze schowka przedmiot przypominający broń i skierować ją wobec pokrzywdzonego. Ten, z obawy o własne bezpieczeństwo zaalarmował Policję.

Operacyjni zabezpieczyli w tej sprawie monitoring, namierzyli 31-latka. Wcześnie rano zatrzymali go na terenie jednej z dzielnic. Podczas przeszukania pojazdu należącego do mężczyzny ujawnili i zabezpieczyli pistolet gazowy. Po zgromadzeniu materiału dowodowego podejrzany usłyszał zarzut gróźb karalnych. Za to przestępstwo grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.