Awantura w Sejmie. Były okrzyki i transparenty

Do awantury w Sejmie doszło dziś podczas składania przez Adama Glapińskiego przysięgi w związku z objęciem funkcji prezesa Narodowego Banku Polskiego na drugą kadencję. Na sali jednak pojawiły się okrzyki niezadowolenia i transparenty. 

Dziś Adam Glapiński złożył przysięgę ze względu na objęcie funkcji prezesa Narodowego Banku Polskiego na drugą kadencję. Jak przysiągł, „postanowień konstytucji i innych ustaw będę ściśle przestrzegać oraz że we wszystkich swoich działaniach dążyć będę do rozwoju gospodarczego Ojczyzny i pomyślności obywateli”.

Opozycja nie kryła oburzenia zaistaniałą sytuacją. W związku z tym przygotowała transparenty, które trzymałą w rękach podczas przysięgu. Zawierały one hasła „Glapiński musi odejść”, „Drożyzna PiS” czy „Rata kredytu hipotecznego +2350zł”.  Również wiele osób skandowało głosno słowo „drożyzna”.

W czasie gdy Glapiński składał ślubowanie, Klaudia Jachira rozrzuciła z galerii sejmowej imitację banknotów. Były to  kopie pieniędzy przeznaczone do gier i celów edukacyjnych. Posłanka KO wysypała te banknoty nad ławami polityków PiS. Nie odbyło się bez interwencji Straży Marszałkowskiej.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.