Awantura w Sejmie. Poseł wykluczony z obrad!

Dziś podczas sejmowej dyskusji doszło do wielu awantur. Grzegorz Braun zaatakował słownie ministra zdrowia, mówiąc: „Będziesz pan wisiał”. Za ten ruch został wykluczony z dalszych obrad.

Fot. Warszawa w Pigułce

Opozycja dziś podczas sejmowych obrad zarzucała ministrowi zdrowia doprowadzenie do trudnej sytuacji, w której pracownicy służb medycznych protestują na ulicach miasta. Adam Niedzielski zarzuty odpierał, zaznaczając, że pojawia się sytuacja, w której problemy nierozwiązane przez państwo nawarstwiły się, a teraz rząd musi je ze zdwojoną energią rozwiązywać. Sam też przypominał czasy, kiedy rządziło PO, podawając liczne przykłady błędów, które popełnili.

Oliwy do ognia dodał poseł Konfederacji Grzegorz Braun. Posłowi wyłączono mikrofon, po czym zaczął krzyczeć do ministra zdrowia: „Ludzie, którzy odpowiadają za tę sytuację, są zbrodniarzami wojennymi. Będziesz pan wisiał!”. Za te słowa został wyrzucony z posiedzenia i wykluczony z dalszych obrad.

W stanął Adama Niedzielskiego stanął między innymi Władysław Kosiniak-Kamysz z PSL.Zaznaczył, że nie zgadza się z ministrem zdrowia, jednak musi go bronić. Pytał też jak może poseł Braun wypowiadać takie słowa, wcześniej często mówiąc z mównicy „Szczęść Boże”. Polityk nie krył oburzenia zachowaniem posła Konfederacji. Całe zajście skomentował również sam minister zdrowia.

„Oczekuję od prezydium Sejmu podjęcia stanowczych kroków. Ostatnio tylko potakujemy głową, że dzieją się rzeczy skandaliczne, a nie ma wymiernych kroków choćby wobec tego, co zrobił pan Braun. To jest skandal”

-powiedział Adam Niedzielski. Marszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska dodała, że jej zdaniem sprawą powinna zająć się prokuratura.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c