Awanturując się w pociągu SKM, straszył, że ma koronawirusa! Mężczyzna trafił do aresztu

31-letni mężczyzna, który awanturował się w pociągu SKM, strasząc pasażerów i obsługę konduktorską, że jest zakażony koronawirusem, trafił do aresztu na 3 miesiące.

Fot. Shutterstock

Jak poinformowała Komenda Miejska Policji w Gdańsku, do zdarzenia doszło w ubiegłą sobotę. Policjanci otrzymali zgłoszenie, że jeden z pasażerów Szybkiej Kolei Miejskiej był agresywny i groził pozostałym pasażerom i obsłudze pociągu, twierdząc, że jest zakażony.

Agresywny mężczyzna wulgarnie odnosił się do jednej z podróżujących kobiet, krzyczał, pluł w stronę współpasażerów i naruszał ich nietykalność cielesną.

Po zatrzymaniu mężczyzny przez policję i przewiezieniu do szpitala, okazało się, że na szczęście jego pogróżki nie miały uzasadnienia w rzeczywistości. Test potwierdził, że mężczyzna jest zdrowy.

31-latek będzie odpowiadał za stworzenie sytuacji zagrożenia dla zdrowia i życia innych, groźby karalne, naruszenie nietykalności cielesnej oraz zachowanie chuligańskie. Grozi mu d0 8 lat więzienia.

 


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.