Awaria „Czajki” – znane są wyniki przeprowadzonej kontroli!

Minęło pół roku od głośnej awarii kolektora ściekowego oczyszczalni „Czajka”. Udostępniony raport nie pozostawia wątpliwości – wyciek nieczystości do Wisły pogorszył stan czystości wody.

Fot. Wikipedia

Przypomnijmy: bezpośrednim skutkiem awarii było zrzucenie ścieków prosto do Wisły w czasie od 28 sierpnia do 14 września. Jak wynika z obliczeń Mazowieckiego Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska, do rzeki spłynęło ponad 3,5 miliona metrów sześciennych ścieków komunalnych.

Inspektorat określił awarię mianem poważnej, ze względu na to, że w nieoczyszczonych ściekach występowały groźne substancje, szkodliwe zwłaszcza dla środowiska, chociażby: rtęć, kadm, aldryna czy też trichlorometan.

Z powodu niesporządzenia raportu wyjaśniającego przyczyny, skutki i dokładny przebieg powstałej awarii, zostało wszczęte postępowanie egzekucyjne wobec Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji. Sprawa wciąż badana jest również przez prokuraturę, pod kątem możliwości pojawienia się zagrożenia epidemiologicznego.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.