Awaria schodów w metrze Centrum. "Termin naprawy nieznany"

Fot. Wikipedia

Fot. Wikipedia

Na dwóch stacjach linii M1 schody nie działają. W przypadku stacji „Centrum”, która położona jest aż 18 metrów pod ziemią, problem staje się szczególnie uciążliwy. Schody nie działają już bowiem od 9 marca.

Jak można dowiedzieć się w Warszawskim Metrze, awaria nie jest przypadkowa. Doszło do celowej dewastacji kilku kluczowych elementów: płyt grzebieniowych, wózka łańcucha. Firma Otis zajmująca się serwisem, musi sprowadzić wszystkie niezbędne do naprawy części. O terminie firma Otis nie jest jednak w stanie powiedzieć więcej niż to, że o terminie naprawy poinformuje za tydzień.

Podobna sytuacja jest na drugiej stacji: Plac Wilsona. Tam nie tylko chodzi o nietypową część, ale także o załatwienie formalności. Firma Schindler, która remontuje schody musi uzgodnić sposób w jaki naprawia schody z Transportowym Dozorem Technicznym, czyli urzędem nadzorującym. Protokół usterki już sporządzono, teraz – jak twierdzi firma Schindler, trwają „uzgodnienia z urzędem”, aby jak najszybciej naprawić szkody.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.