Awarie na kolei w Warszawie! Ogromne opóźnienia, część połączeń odwołana!

Dzisiejsze awarie na stacjach kolejowych spowodowały ogromny paraliż na kolei. Podróżujący muszą liczyć się z ogromnymi opóźnieniami. Niektóre połączenia zostały całkowicie odwołane. 

Fot. Łukasz / Warszawa w Pigułce

Od rana trwają poważne utrudnienia związane z kursowaniem pociągów. Awarie wynikają ze złych warunków meteorologicznych.

„W związku z ostrzeżeniami pogodowymi wydanymi przez IMGW dotyczących wystąpienia silnych mrozów oraz opadów śniegu mogą wystąpić opóźnienia pociągów. Przed planowaniem podróży zaleca się sprawdzenie aktualnych utrudnień w kursowaniu pociągów. Przepraszamy za utrudnienia”

-można przeczytać w komunikacie PKP.  Na stacji Warszawa Wschodnia doszło do uszkodzenia sieci trakcyjnej nad jednym z torów. Utrudnienia mogą potrwać do godziny 14:00. Również problem pojawił się na stacji Warszawa Grochów, gdzie utrudnienia potrwają nawet do 15:00. Utrudnienia dotyczą też dworca Warszawa Centralna.

W związku z tym osoby podróżujące pociągami muszą liczyć się z dużymi utrudnieniami. Kilka połączeń, między innymi pomiędzy Warszawą a Łodzią, zostało odwołane. Na inne pociągi trzeba będzie czekać nawet kilka godzin. Tak jest np. w przypadku pociągu z Zakopanego do Gdynii Głównej, który na tę chwilę ma ponad 180 minut opóźnienia. Problem dotyczy też pociągu do Wiednia czy do Zakopanego.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c