Bank ostrzega przed oszustami! Oszczędności mogą być zagrożone!

ING Bank Śląski ostrzega swoich klientów przed cyberuszustami. Jak tłumaczy, przestępcy podszywają się pod pracowników banku i namawiając do zainstalowania dodatkowego oprogramowania, wyłudzają dane i pieniądze. 

Fot. Warszawa w Pigułce

W ostatnim czasie bank PKO informował o próbach podszywania się pod pracowników banku. Teraz w podobnej sytuacji jest ING Bank Śląski. Jak ostrzega bank  specjalnym komunikacie, oszuści mogą znać imię i nazwisko, a nawet adres klienta.

ING Bank Śląski przekazał, że zauważono przypadki, kiedy przestępcy dzwonią do osób, informując, że zablokowano ich przelew z konta. Zalecają do zainstalowania specjalnego oprogramowania, które ma pomóc w usunięciu wirusa. Nic bardziej mylnego! Instalując aplikację złodziej przejmuje kontrole nad urządzeniem, uzyskując dostęp do takich danych jak login, hasło, kod z SMS-a autoryzowanego. Tym samym jest w stanie przejąć pieniądze z konta.

Dlatego jeśli klient ma wątpliwości co do autentyczności konsultanta, z którym rozmawia, warto rozłączyć się i ponownie samemu zadzwonić na infolinię. Każde próby oszustwa można również zgłaszać bezpośrednio do banku.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c