Bardzo smutna wiadomość. Nie żyje łabędź, który zjadł pozostałości żyłek i osprzętu wędkarskiego

Mamy do przekazania smutną wiadomość. Dzisiaj rano padł łabędź o którym ostatnio pisaliśmy. Niestety, w naszej pracy zdarzają się też takie momenty, że pomimo wszelkich starań nie każdemu uda się pomóc… Dziękujemy wszystkim za słowa wsparcia!” – informuje Ptasi Azyl Warszawskiego ZOO

W dzisiejszym poście chcielibyśmy przypomnieć temat, który był już nie raz poruszany – pozostałości żyłek i osprzętu wędkarskiego” – informował kilka dni temu Ptasi Azyl Warszawskiego ZOO.

W zeszłym tygodniu dostaliśmy młodego łabędzia. Na pierwszy rzut oka wydawał się w porządku, poza tym, że był chudy. Wstępne badanie nie wykazało żadnych złamań ani urazów. Nauczeni doświadczeniem zabraliśmy go na badanie RTG (robimy tak z każdym łabędziem) – okazało się, że w żołądku ma podłużne metalowe ciało obce…
Najpierw musieliśmy nieco ustabilizować jego stan przez kilka dni – dostał antybiotyki, kroplówki, leki przeciwbólowe oraz przeciwzapalne.

Dzisiaj przeprowadziliśmy zabieg usunięcia tego ciała obcego. 
Łabędź się wybudza ale jest w naprawdę ciężkim stanie… Trzymajcie kciuki, żeby wydobrzał!

Niestety łabędzia nie udało się uratować.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.