Barszcz Sosnowskiego pod Warszawą? Eksperci potwierdzili jego obecność!

Mieszkańcy Nowego Dworu Mazowieckiego poinformowali o tym, że w swojej okolicy prawdopodobnie natrafili na rosnący Barszcz Sosnowskiego. Sprawę zweryfikowali eksperci.

Fot. barszcz.edu.pl

Zaniepokojeni mieszkańcy zauważyli rosnący chwast na osiedlu Twierdza Modlin. Eksperci, którzy przyjechali na miejsce, by zweryfikować stan rzeczy.

Po przeprowadzonej analizie rozwiali wszelkie wątpliwości, przyznając, że podejrzenia zgłaszających okazały się słuszne. Eksperci zgłosili już do Urzędu Miasta postulat o usunięcie niepożądanej rośliny.

Jak poinformowała Izabela Sachajdakiewicz z zespołu Barszcz.edu.pl, o tym, że w Twierdzy Modlin można natrafić na Barszcz Sosnowskiego krążą słuchy od około 15 lat.

Jak dotąd żaden organ administracyjny nie zdołał tego faktu w sposób jednoznaczny potwierdzić. Tak naprawdę tylko dzięki czujności mieszkańców sprawa ponownie ujrzała światło dzienne.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c