Bary mleczne w stolicy padną? Nowe rozporządzenie Ministerstwa Finansów

Macie trzy wyjścia: możecie gotować niedobre jedzenie, upaść lub zdrożeć. Tak w skrócie można opisać rozporządzenie Ministerstwa Finansów. Bary mleczne dostały bowiem… zakaz używania przypraw.  Jeżeli go złamią stracą dofinansowanie. A to dzięki temu ceny dań z barów mlecznych są stosunkowo niskie. „Zakaz” to za duże słowo. Tak naprawdę to „nakaz” używania tylko 73 produktów do przyrządzania potraw.

Jan Mencwel ze Stowarzyszenia Miasto Jest Nasze napisał już petycje do Ministerstwa Finansów w którym możemy przeczytać:

„Uważamy, że obecna zmiana w przepisach, która de facto uniemożliwia barom mlecznym korzystanie ze składników innych, niż wymienionych w rozporządzeniu Ministerstwa Finansów, odbije się negatywnie na jakości sprzedawanych tam potraw i pozbawi osoby o niskich dochodach możliwości zjedzenia nie tylko pożywnego, ale również smacznego, pełnowartościowego posiłku. Spowoduje to również ograniczenie klienteli do grupy najbiedniejszych klientów, a więc pozbawi bary ich ważnej funkcji miejsca łączącego różne grupy społeczne. Co więcej, tak drastyczne ograniczenie dotacji dla barów mlecznych może doprowadzić do całkowitego ich zniknięcia z ulic polskich miast.

Dlatego domagamy się od Ministerstwa Finansów utrzymania dotychczasowego wsparcia dla barów mlecznych (według obowiązujących w 2014 r. przepisów) i wycofania się ze wprowadzonych ww. rozporządzeniem zmian w przepisach. Postulujemy także, aby wszelkie zmiany prowadzące do uporządkowania przepisów odbywały się po konsultacjach z samymi prowadzącymi bary mleczne.”

Nie wiadomo czy i w jaki sposób Ministerstwo ustosunkuje się do pisma. Trudno jednak będzie zmienić absurdalną decyzję.

Niezależny portal Warszawa w Pigułce. Wydawca i właściciel: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]
Copyright © 2023 Niezależny portal warszawawpigulce.pl  ∗  Wydawca i właściciel: Capital Media S.C. ul. Grzybowska 87, 00-844 Warszawa
Kontakt z redakcją: [email protected]