Będą badania przesiewowe dla nauczycieli! Minister podał szczegóły

Minister zdrowia przekazał w rozmowie z PAP, że w połowie stycznia będą organizowane badania przesiewowe dla nauczycieli. Trwają prace nad ustaleniem szczegółów. Wiadomo, że mają dotyczyć trzech regionów Polski. 

Jeszcze w połowie listopada Adam Niedzielski przekazał, że w Małopolsce, na Śląsku i Podkarpaciu zostaną wprowadzone badania przesiewowe. Wybór tych lokalizacji został uzależniony od ilości zakażeń.

Teraz minister zdrowia poinformował w rozmowie z PAP, że w planach jest zorganizowanie badań przesiewowych na wirusa SARS-CoV-2 również polskim nauczycielom. Wszystko miałoby odbyć się w połowie stycznia, jeszcze przed zakończeniem ferii zimowych, aby bezpiecznie móc wrócić do nauczania stacjonarnego. Testy miałyby zostać wykonane w tych trzech województwach.

Adam Niedzielski powiedział też, że wciąż trwają prace nad organizacją badań. Ministerstwo zastanawia się nad formułą testowania nauczycieli. Jak ocenił minister, jest jeszcze na to czas. Brane są pod uwagę różne rozwiązania. Jeden z nich to przeprowadzenie zarówno testów antygenowych i testów PCR.

„Wszystko po to, by korzystać z tego, czym jest pilotaż, troszeczkę się nauczyć, zobaczyć na większej grupie czy potwierdzą się np. ujemne wyniki w antygenach. Ale nie chciałbym przesadzać ostatecznego kształtu, zastanawiamy się z ekspertami jak to powinno wyglądać.”

-powiedział Niedzielski. Zaznaczył natomiast, że na pewno nie będą to jedynie jednorazowe testy antygenowe.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c