Będą drastyczne podwyżki cen żywności. Będzie bardzo drogo

Ceny żywności podrożeją już wkrótce o ok. 8-10 proc. To jednak dopiero początek podwyżek, później będzie jeszcze drożej.

Fot. Shutterstock

Na rynku brakuje drewna, używanego do produkcji palet, plastiku, stali, a nawet papieru i celulozy. Większość tych właśnie surowców używana jest do pakowania żywności. Jak informuje money.pl ich ceny wzrosły od 30 do aż 300 proc. w stosunku do okresu przed pandemią.

Producenci potwierdzają, że jest problem nie tylko z ceną, ale też dostępnością surowców. Polska Izba Gospodarcza Przemysłu Drzewnego (PIGPD) obarcza odpowiedzialnością USA i Chiny, które generują ogromny popyt na surowce.

To nie wszystko, bowiem w życie wejdzie opłata opakowaniowa. Z założenia to właśnie producenci poniosą koszt, który przeznaczony będzie na recykling, ale w praktyce koszty zostaną przerzucone na klienta końcowego. Dlatego jeszcze w tym roku czekają nas podwyżki rzędu 8-10 proc. Ceny mogą w przyszłym roku wzrosnąć jeszcze bardziej. Trudno jedna na razie określić skalę kolejnych podwyżek.

Źródło: money.pl


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c