Będą kary za zagraniczne wycieczki? Minister zdrowia odpowiada!

Podczas konferencji premiera Mateusza Morawieckiego i ministra zdrowia Adama Niedzielskiego padło pytanie na temat kar za zagraniczne wycieczki Polaków. Takie rozwiązanie właśnie wprowadziła Wielka Brytania. 

Fot. Pixabay

Wielu Polaków, nie mogąc skorzystać z ofert hoteli w Polsce, decyduje się na wyjazdy zagraniczne. Najczęściej odwiedzanym miejscem jest egzotyczny Zanzibar. Jednak część lekarzy uważa, że to właśnie z powodu wycieczek turystycznych, w kraju mamy do czynienia ze znacznie większą liczbą zakażeń COVID-19.

Na zakaz wyjazdów zagranicznych zdecydowała się Wielka Brytania, która pozwala na taki ruch jedynie w wyjątkowych sytuacjach. W przeciwnym razie można otrzymać karę w wysokości nawet 5 tysięcy funtów.

Głos w tej sprawie zabrał minister zdrowia. Adam Niedzielski przekazał, że w tej chwili rząd nie dyskutuje o takich rozwiązaniach, jednak nie wyklucza takiego rozwiązania. Zaznacza, że wszystko zależy od sytuacji epidemicznej. Dodał, że zarówno straż graniczna, jak i sanepid pilnuje skierowania na kwarantannę osoby wjeżdżające na teren Polski.

Minister podkreśla, że wyjazdy w chwili tak zaawansowanej trzeciej fali pandemii, w jego opinii są głęboko ryzykowne i niestosowne chociażby wobec tej części społeczeństwa, która bierze na siebie ciężar walki z COVID-19.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c