Będą kontrole mieszkań w czasie świąt wielkanocnych? Rzecznik policji komentuje!

Wiele osób zastanawia się czy podczas zbliżających się świąt wielkanocnych policja będzie prowadzić wyrywkowe kontrole w mieszkaniach. Jak tłumaczy rzecznik Komendanta Głównego, funkcjonariusze będą kontrolować tylko w przypadku otrzymania zgłoszeń. 

Fot. Warszawa w Pigułce

Jak informuje rzecznik Komendanta Głównego insp. Mariusz Ciarka w rozmowie z Onetem, w trakcie świąt wielkanocnych policja nie będzie prowadzić wyrywkowych kontroli w domach. Zaznacza natomiast, że jeśli funkcjonariusze otrzymają zgłoszenie o nieprzestrzeganiu przepisów, będą reagować. Dotyczyć to ma  zarówno mieszkań, jak i kościołów.

Tylko w ciągu ostatniej doby policjanci wystawili ponad 3 tysiące mandatów za niestosowanie się do nakazu zasłaniania ust i nosa. Dodatkowo, skontrolowano niecałe 9 tysięcy placówek handlowych i 3 tysiące środków transportu publicznego. Dziennie w działania związane z epidemią COVID-19 zaangażowanych jest około 20 tysięcy funkcjonariuszy.

W rozmowie z portalem rzecznik podkreślił jednak, że pomimo, że wciąż zdarzają się przypadki nieprzestrzegania zasad, to jednak coraz więcej Polaków stosuje się do przepisów i dba o bezpieczeństwo swoje i swoich najbliższych.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c