Będą obostrzenia? Waldemar Kraska odpowiada!

Czwarta fala pandemii rozwija się w coraz szybszym tempie. Wczoraj padł rekord przypadków, coraz więcej osób trafia do szpitali. Czy w związku z tak dużą liczbą zakażeń rząd jednak zdecyduje się wprowadzić obostrzenia? Wiceminister zdrowia odpowiada. 

Fot. Warszawa w Pigułce

Sytuacja pandemiczna w kraju robi się coraz poważniejsza. W ostatnim czasie odnotowywane jest po kilka tysięcy nowych przypadków zakażeń dziennie, a ma być jeszcze gorzej. Szczyt czwartej fali, według zapowiedzi ekspertów, będzie w listopadzie. Dziś przybyło ponad 2700 zakażonych wirusem SARS-CoV-2.

Wzrasta także liczb osób, które wymagają hospitalizacji. W porannej rozmowie na antenie Polsat News Waldemar Kraska przyznał, że Ministerstwo Zdrowia chce „elastycznie” zwiększać liczbę łóżek dla pacjentów z COVID-19. Przypomnijmy, obecnie w województwie mazowieckim działają trzy szpitale: główny, czyli Szpital Południowy oraz dwa tymczasowe: w Radomiu i w Siedlcach.

Wiceminister zdrowia dopytywany był także, jakie działania podejmie rząd, by walczyć z czwartą falą. Czy pojawią się obostrzenia? Waldemar Kraska zapowiedział, że na piątek zaplanowane jest spotkanie przedstawicieli resortu zdrowia z wojewodami. Weźmie w nim udział również premier Mateusz Morawiecki. Dodatkowo, dziś ma się też spotkać rządowy zespół zarządzania kryzysowego. Podczas spotkania zapadną decyzję, co dalej.

„Na obecną chwilę nie widzimy potrzeby, żeby wprowadzać jakieś dodatkowe restrykcje, ale to wszytko zależy od nas”

-wyjaśnił, zwracając uwagę na to, że przede wszystkim my sami możemy uchronić Polskę przed rozwojem czwartej fali, między innymi poprzez przestrzeganie zasad bezpieczeństwa, wykonywanie testów na COVID-19 czy szczepienie się. Dodał też, że jeśli jednak rząd zdecyduje się wprowadzić restrykcje, to raczej pojawią się one lokalnie.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c