Będą ograniczenia w zielonej strefie? Jest komentarz rzecznika prasowego rządu

Koronawirus wprowadził dodatkowe obostrzenia w żółtych i czerwonych powiatach. Jednak rząd chce podjąć kolejne kroki i wprowadzić je również w strefach zielonych. 

14.03.2020, Warszawa, Posiedzenie sztabu kryzysowego w zwiazku z pendemia koronawirusa, Fot. Tomasz Jastrzebowski/REPORTER

W rozmowie z Polsat News rzecznik rządu wypowiedział się na temat nowych obostrzeń w żółtych i czerwonych powiatach. Jak się jednak okazuje, możliwe będą też zmiany w powiatach bezpiecznych, czyli zielonych. Jest to jedynie kwestia kilku, kilkunastu dni. Podkreślił, że trwają intensywne rozmowy nad tym, aby zmniejszyć liczbę gości weselnych w zielonych powiatach.

Piotr Mueller wypowiedział się również na temat słów, które padały z ust Mateusza Morawieckiego jeszcze podczas kampanii prezydenckiej. Twierdził on wówczas, że pandemia w Polsce jest już w odwrocie. Rzecznik rządu wyjaśnił, że słowa te premier wypowiadał podczas bardzo niskiego stopnia dziennych zachorowań. Wtedy wszystko wskazywało na to, że pandemia się zaraz skończy.

Ostatnimi czasy w Polsce pobijane są wciąż rekordy zachorowań na koronawirusa. Dziś zanotowano kolejną liczbę pozytywnych wyników testów, która wyniosła ponad 2 tysiące.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c