Będą przedterminowe wybory? Jarosław Kaczyński rozwiewa wątpliwości!

Prezes Prawa i Sprawiedliwości w wywiadzie dla „Sieci” skomentował między innymi odejście Jarosława Gowina i pomysłu przedterminowych wyborów. Czy odbędą się na wiosnę? Jarosław Kaczyński powiedział wprost. 

Fot. Warszawa w Pigułce

W wywiadzie dla tygodnika „Sieci” Jarosław Kaczyński komentował obecną sytuację rządu. Zapytany czy Mateusz Morawiecki poprowadzi rząd do czasu wyborów w 2023 roku, oświadczył, że w tej chwili nie widzi żadnej możliwości zmiany rządu, bo zmiana premiera jest też zmianą rządu.

„Byłoby to przedsięwzięcie wielce ryzykowne. Nie widzę też powodów, to człowiek niezwykle sprawny i też odporny, co było widać choćby ostatnio w Sejmie. Opozycja wyje, zachowuje się straszliwie, a premier mówi, jakby się nic nie działo”

-wskazał wicepremier Polski. Zaznaczył, że nie ma żadnego planu ani sytuacji, które zmusiłyby by wiosnę do podjąć kroki przyspieszające wybory. Dlatego ta opcja nie jest w ogóle rozważana w rządzie.

Jarosław Kaczyński dopytywany też był o odejście Jarosława Gowina. Przekazał, że cały rząd odetchnął, a zwrot „Gowin z wozu, koniom lżej” doskonale opisuje całą sytuację. Dodał, że wszyscy byli zmęczeni postawą prezesa Porozumienia.

„Przecież on negocjował tygodniami jakieś rozwiązania, na przykład zawarte w Polskim Ładzie, wywierał na nie wpływ, wnosił poprawki, wreszcie zadowolony podpisywał, a następnie wychodził i się odcinał, krytykował.”

-wyjaśnił Jarosław Kaczyński.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c