Będą pustki przy kasach? Kasjerzy zamierzają skorzystać z „nowej choroby” i iść na L4

Od 2022 roku w wykazie chorób pojawi się nowa pozycja. Branża handlowa obawia się, że pracownicy będą przechodzić z tego powodu na L4, a już teraz są braki kadrowe.

Fot. Shutterstock

Od 1 stycznia 2022 roku do Międzynarodowej Klasyfikacji Chorób i Problemów Zdrowotnych wpisane zostanie wypalenie zawodowe. Oznacza to, że z tego powodu będzie można wystawiać zwolnienia z pracy.

Wypalenie zawodowe występuje, gdy praca przestaje dawać satysfakcję, a pracownik przestaje się rozwijać zawodowo. Czuje się przepracowany i niezadowolony z wykonywanego zajęcia, które jeszcze niedawno mogło sprawiać mu przyjemność. Przyczyną jest najprawdopodobniej stres występujący na skutek przepracowania. Występuje najczęściej w zawodach wymagających intensywnych kontaktów z ludźmi. Takim zawodem jest niewątpliwie kasjer czy sprzedawca.

Wiadomoscihandlowe.pl piszą, że diagnozę ciężko będzie podważyć. Portal zauważa, że już teraz internauci piszą, że zamierzają skorzystać z nowej choroby, by otrzymać zwolnienie z pracy.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c