Będzie buspas z Łomianek na Młociny? Dziś decyzja!

Jest szansa na szybszy przejazd z Łomianek na Młociny, ale dotyczyć będzie jedynie pasażerów komunikacji miejskiej. Już dziś warszawscy radni mają zdecydować czy przyznają środki na przygotowanie koncepcji buspasa. 

Problem z dojazdem na trasie Łomianki- Młociny znany jest od lat. Praktycznie nie ma tak pory, kiedy nie ma korków. Jest jednak pomysł, o którym mówiło się już od dawna. Chodzi o buspasy, które ułatwiłyby dojazd, ale póki co jedynie pasażerom komunikacji miejskiej.  Miałby on się pojawić od Brukowej w Łomiankach do skrzyżowania Pułkowej z Muzealną i Heroldów na Młocinach.

Dziś ma zapaść decyzja w tej sprawie. Warszawscy radni zdecydują  przyznaniu środków na przygotowanie koncepcji buspasa. Samorząd miałby wydać 50 tysięcy złotych. Drugie tyle miałaby przekazać podwarszawska gmina.

Problemem jest konieczność poszerzania jezdni, szczególnie, że biegnie ona przez las, należy zatem uzyskać także decyzję środowiskową. Również wszystko zależy od przebudowy trasy S7. Wstępnie oddanie drogi zaplanowane jest na 2026 rok.


Uwaga! Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiując treści i grafikę z naszej strony akceptujesz warunki umowy licencyjnej.

Copyright © 2016-2019 warszawawpigulce.pl  ∗  Polityka prywatności  ∗  Powered by BLUEICE Warszawę w Pigułce obsługuje Biuro Rachunkowe MP-Consulting i Partnerzy s.c.
c